Druženje
  • EvcaEvca februar 2012
    Jaz sem pred kratkim postala veganka in zelo rada bi si našla družbo za podporo. Enkrat sem že probala, s tem načinom življenja, ampak sem bla obkrožena z družbo, ki se jim je zdelo to neumno. Zdj bi rada to spremenila in spoznala nove ljudi in slišala njihove zgodbe, kako jim je uspelo.
    Sem iz Ljubljane in zanima me, če se mogoče že kje sestajate oz. Če bi bil kdo za kavico :)
  • bigorbigor februar 2012
    Zdravo in hvala za prijazno vabilo!

Sam sem sicer iz mb, a vseeno - če te pot kaj prinese na štajersko piši na veganska.iniciativa@gmail.com

Sicer pa priporočam, da svoje vabilo objaviš na www.facebook.com/veganska.iniciativa

Glede družbe "ki se jim je zdelo to neumno" pa se ne obremenjuj preveč, če so prava družba, bodo spoštovali tvojo odločitev in čez čas spoznali, da je pravilna. Tudi pri meni v službi je bilo v začetku glede tega "ledeno ozračje" zdaj pa se ob različnih pogostitvah že peče extra vegansko pecivo, v pisarni pa že zelooo dolgo nisem videl mlečne čokolade.

Upam, da se ti čimprej oglasi kdo iz prestolnice.

Lep pozdrav in dobro se drži
    :)
  • urska18 februar 2012
    Jaz sem pa iz celja, pa bi se tudi družla =). Sem pred kratkim postala vegetarjanka, sedaj pa počasi veganka, pa bi tudi bilo lažje, če bi lahko skom na kaki kavici mal počvekala =)
  • Zdravo, punci!

Pravkar mi je prišlo na ušesa, da nekaj veganov organizira spoznavni večer oz. druženje v petek, 24. 2. ob 19h, V Vili A na Livarski 10 v Ljubljani. Menda je dobrodošla (ne pa tudi njuna) kakšna doma pripravljena veganska malenkost.

Drugo druženje pa vama je na voljo že takoj v soboto, 25. februarja, v Ljubljani na in po demu proti krznu (Kongresni trg ob 10h) .

LP!
  • EvcaEvca februar 2012
    O živjo :)
    Fulll sm vesela odzivov :))) predvsem pa hvala Mateja za te info :) bom se udeležila te večerje :)
  • marijanamarijana februar 2012
    punce, vabljene v Vilo A!
  • spela februar 2012
    Živjo,
    tudi jaz bi prišla na spoznavni večer. Je vila A privatno stanovanje, lokal?
  • VesnaVesna februar 2012
    Živjo!

Čisto tako sem naletela na tale forum, kakšna sreča! Tudi jaz sem precej osamljena veganka, tako da bi se z veseljem pridružila druženju v petek! Se že veselim spoznavanja drugih ljubljanskih veganov :) Sicer se pa vidimo tudi v soboto, kajne ;)

Špela, malo sem poguglala in kaže, da je Vila A manjši lokalček, Livarska ulica pa je tam pri Zavodu za zaposlovanje (enosmerna ki se priključi dunajski pred podvozom).
  • Zdravo,

Bravo za pobudo. JTudi jaz sem imel dolgo časa občutek, da ni nobenega vegana na obzorju. Pa smo naokoli, le preveč v sestavine na škatlah beremo, pa se potem zgrešimo.

Res upam, da se bom jutri uspel oglasiti.
  • EvcaEvca februar 2012
    Hvalaa za super večer....jst sm res uživala, super družba, super hrana, super lokal, skratka suprrr in pohvale vsem kuharjem :) dobrodošlo še kdaj :)
  • :)
  • Hej, kaj pa če vegansko srečanje prestavimo izven Vile A in gremo dejansko med folk, lahko je to nekej ob ljubljanici ali v Tivoliju (upajmo na lepo vreme). Hkrati se lahko povabi mimoidoče, da poskusijo te fantastične dobrote. No nisem mislila, da hodimo okoli in jih vlečemo za rokave, ampak če bi nas kdo z zanimanjem opazoval, se nam lahko pridruži. pa še med drevesi je veliko lepše.
  • qcnd april 2012
    Zdravo, a je mogoče v planu še kakšen spoznavni večer? Druženje ob Ljubljanici ali v Tivoliju zveni super :)
  • Druženje se menda to soboto dogaja v Izoli. V Ljubljani pa (isti dan) akcija proti testranju na živalih, tam bodo tudi vegani: http://www.dzzz.si/sl/kako-bomo-spreminjali-svet-21.-aprila.html
  • Popravek - druženje v izoli bo naslednjo soboto, 28.4.2012, od 16h naprej, z možnostjo prestavitve na nedeljo 29.4.2012 v primeru slabega vremena. Informacije: Veganska večerja (https://www.facebook.com/events/325720257474848/).
  • Jana april 2012
    Živijo!
    Nova tukaj...Tudi jaz bi se družila, a mi gornja povezava ne deluje.
    A gre morda kdo iz smeri Postojne?
  • Kmalu bo priložnost za celodnevno vseslovensko druženje :) 

image

• emmeline november 2012
    Pozdravljeni, sem nova tukaj in bi rada spoznala nove ljudi. Nisem še nikoli srečala vegana v živo pa me zanima ali bo zdaj pozimi tudi kakšno srečanje, ker bi rada se tudi jaz udeležila.
  • Zdravo, emmeline,
    V prihodnjih tednih bo velika koncentracija veganov
    • na predstavitvi knjige Večna Treblinka, Portorož, 13.12.
    • na shodu proti krznu, Ljubljana, 15.12.,
    • na veganski večerji v Škofji Loki, 20.12.
    (več info o vseh dogodkih na www.veganstvo.net).

Upam, da se lahko udeležiš na katerega od zgornjih datumov, predlagam pa, da se predhodno oglasiš na veganska.iniciativa@gmail.com :)

Sicer so ob torkih zvečer tudi veganske večerje v Infoshopu na Metelkovi (LJ) in enkrat mesečno v Mariboru (http://zazivali.org/).

Lep pozdrav in naljepše želje,
    Mateja
  • boro december 2012
    Vsem veganom spoštovanja vreden pozdrav. Na tem portalu sem novopečeni član in se kar veselim druženja z istomislečimi. Zadnjih 5 let sem v prehrani, zdravju in medicinskih zadevah z dušo in scem. Na lastni koži sem probal vse znane diete in prebral zvrhan koš literature, ter si ogledal vse najbolj znane dokumentarce o hrani , medicini in zdravju.Nato pa je sledila življenska odločitev - postati vegan. To je ena najboljših odločitev, ki jih lahko človek sprejme v svojem življenju, ter se tako dejansko prelevi v boljše človeško bitje. Nekateri ljudje imajo na raznih diskusijah polna usta nasvetov kako naj bi se zavestno dvignili na višji nivo - jaz pravim, da lepšega in bolj humanega načina kot to, da postaneš vegan ni.Če bo šlo vse po načrtih se vidimo 20.12. v Škofji Loki - lep pozdrav in pozitiven december - Boris
  • boro december 2012
    Vsem veganom spoštovanja vreden pozdrav. Na tem portalu sem novopečeni član in se kar veselim druženja z istomislečimi. Zadnjih 5 let sem v prehrani, zdravju in medicinskih zadevah z dušo in scem. Na lastni koži sem probal vse znane diete in prebral zvrhan koš literature, ter si ogledal vse najbolj znane dokumentarce o hrani , medicini in zdravju.Nato pa je sledila življenska odločitev - postati vegan. To je ena najboljših odločitev, ki jih lahko človek sprejme v svojem življenju, ter se tako dejansko prelevi v boljše človeško bitje. Nekateri ljudje imajo na raznih diskusijah polna usta nasvetov kako naj bi se zavestno dvignili na višji nivo - jaz pravim, da lepšega in bolj humanega načina kot to, da postaneš vegan ni.Če bo šlo vse po načrtih se vidimo 20.12. v Škofji Loki - lep pozdrav in pozitiven december - Boris
  • Zdravo, Boris. Si bil decembra v Škofji Loki? Ta četrtek (21.2.) bo tam spet Veganska večerja (o 19h Pri rdeči ostrigi)!

Pozdravljeni, gost!

Zdi se, da ste novi tukaj. Če se želite pridružiti, izberite eno od možnosti.

Prijavi se preko Facebook-a Prijavi se Google

Prijavi se Registracija